Virtuální privátní sítě

Bezpečné propojení uživatelů i poboček kdekoli na světě

Virtuální privátní sítě

Mobilní kancelář bez hranic jednoduše a bezpečně

VPN slouží k virtuálnímu spojení fyzicky vzdálených počítačů, které se poté chovají tak, jako by byly přímo propojené jednou sítí. VPN lze využít k bezpečnému připojení externích či mobilních pracovníků do vaší počítačové sítě nebo k zabezpečenému spojení různých poboček jedné firmy. 

Jak VPN funguje?

Poté, co server počítačové sítě ověří jméno a heslo vzdáleného uživatele, uživatel i server vytvoří nová síťová rozhraní, která jsou "spojena" tunelem, který je zabezpečený silnou šifrou a přes který jdou veškerá data. Servery po cestě tak vidí komunikaci mezi klientem a serverem šifrovaně a nejsou schopny ji přečíst. Uživatelé si připadají, jako kdyby byli přímo na místě, mohou například tisknout stejně jako přistupovat ke všem zařízením a počítačům síti. Pro jednotlivé pobočky/uživatele dostanete přístupové klíče s platností 1, 5 nebo 10 let. Po uplynutí této doby je možné platnost prodloužit, v případě potřeby je ale zároveň možné okamžitě přístupové klíče zablokovat.

Minimalizujeme Vaše vstupní náklady

Firewally nutné ke zprovoznění VPN pronajímáme. Po domluvě s Vámi a na základě Vašich požadavků na technické řešení Vám VPN server zprovozníme u Vás, anebo přímo v naší serverovně. Pro maximální spolehlivost Vaší VPN používáme a dodáváme naše vlastní zařízení (viz firewally). V případě požadavku na nízké provozní náklady používáme i pomalejší ale spolehlivá zařízení od společnosti CISCO/Linksys. V případě nutnosti softwarového řešení Vám dodáme a nakonfigurujeme i softwarového klienta VPN.

Veřejná IP adresa uživatelů není podmínkou

Díky dokonalému technickému zázemí společnosti TouchWARE s.r.o. jsme schopni zprovoznit virtuální privátní sítě i tehdy, když ani jeden z uživatelů nemá statickou veřejnou IP adresu (umíme tedy propojit například dva notebooky s mobilním připojením).

Poradíme si i s protokoly UDP? TCP i s proxy serverem

Virtuální privátní síť umíme zprovoznit nad protokolem UDP, TCP a dokonce i tehdy, pokud používáte proxy server. Dle požadavků zákazníka vytvoříme dedikovaný VPN server u nás v serverovně přijímající požadavky na specifikovaných portech. Každá z připojovaných lokalit dokonce může být připojena na jiný TCP nebo UDP port.

Novinky

Aktualizace TouchWARE Enterprise X2

05.11.2018

Dnes byla vydána nová verze našeho informačního systému TouchWARE Enterprise X2 2018.11.6882. Tato verze upravuje některé postupy při uplatňování dávek pro zdravotní pojišťovny. Více informací se dozvíte na zákaznickém fóru.

Certifikáty EET

13.09.2018

Uprozorňujeme uživatele informačního systému TouchWARE Enterprise X2 na konec platnosti certifikátů EET SSL Finanční správy. Termín výměny byl nově posunut na 10.9.2018. Více informací naleznete na zákaznickém fóru a portálu eTržby.

Datové rozhraní VZP

08.08.2018

TouchWARE Enterprise X2 podporuje nové datové rozhraní VZP 6.2.36.